piątek, 25 stycznia 2019

Tak jak Maryja


 "Panie, naucz mnie kochać tak, jak Ty nas umiłowałeś"

W Panamie uroczyście zainaugurowane zostało 34. Światowe Dni Młodzieży.
Podczas ceremonii papież Franciszek wezwał zebranych młodych, aby
powiedzieli "tak" i wprowadzali w czyn miłość Chrystusa. 


Witając młodych papież powiedział, że przybycie do Panamy oznaczało dla wielu z nich sporo wyrzeczeń, aby się spotkać i "stać się w ten sposób prawdziwymi mistrzami i budowniczymi kultury spotkania".
- Waszymi gestami i postawami, waszymi spojrzeniami, pragnieniami, a nade wszystko waszą wrażliwością zaprzeczacie i podważacie wszystkie te wypowiedzi, które koncentrują się i starają się stwarzać podziały, wykluczać i eliminować tych, 
którzy "nie są tacy, jak my" - powiedział Franciszek.


Papież wezwał młodych do powiedzenia "tak" tej miłości i wprowadzania jej w czyn.
- Gdziekolwiek się znajdziemy, niezależnie od tego, co będziemy czynili, będziemy mogli spojrzeć w górę i powiedzieć: "Panie, naucz mnie kochać tak, jak Ty nas umiłowałeś" - zakończył papież.
Następnie odmówiono w różnych językach modlitwę wiernych. Zebrani modlili się między innymi za papieża i biskupów, za uczestników Światowych Dni Młodzieży, za cierpiących i zniewolonych złem, o pokój w świecie, a także za chrześcijan prześladowanych z powodu swej wiary. Spotkanie zakończyło wspólne odmówienie modlitwy "Ojcze nasz", papieskie błogosławieństwo i złożenie przez Franciszka kwiatów u stóp figury Matki Bożej.